Biedronki

Drodzy Rodzice i Dzieci z grupy Biedronki, przed nami trudny okres. Nie zobaczymy się do Świąt Wielkanocnych, nie będziemy mogli realizować nowych tematów, bawić się i uczyć w przedszkolnych salach.

W marcu powinniśmy zakładać przedszkolne ogródki i obserwować wzrost roślin. Mieliśmy obserwować zmiany w przyrodzie, poznać nazwy kwiatów, nauczyć się nazywać części roślin. Planowaliśmy, jak co roku, witać wiosnę barwnym korowodem. W kwietniu powinniśmy realizować tematy związane z przygotowaniem do Świąt Wielkanocnych. Nikt się nie spodziewał, że sytuacja się tak szybko zmieni i dziś wszyscy będziemy musieli zostać w domach. Mamy nadzieję, że po świętach wszystko wróci do normalności, dzieci wrócą do przedszkola, by bawić się i uczyć, jak wcześniej. Tymczasem zachęcamy Was, w miarę możliwości, do wspólnych zabaw z dziećmi i utrwalaniu treści, na których skupiamy się w tym roku szkolnym. Poniżej przedstawiamy dla Państwa kilka propozycji zabaw rozwijających umiejętności dzieci:
- gry takie jak domino, memory, kalambury, polecamy szczególnie lubianą przez dzieci z naszej grupy grę "5 sekund";
- układanie puzzli;
- założenie wiosennego ogródka z wykorzystaniem np. fasoli, cebuli, nasion i obserwacja ich wzrostu;
- zabawy w teatr, można wykorzystać gotowe pacynki lub samodzielnie narysować, wyciąć i przymocować postaci do patyczków/słomek;
- tworzenie korali - nawlekanie koralików lub makaronu na sznurki;
- codzienne czytanie i rozmowy na temat przeczytanego tekstu;
- tworzenie własnych bajek, zarówno w formie ustnej jak i tej papierowej, z ilustracjami dzieci;
- łamigłówki takie jak znajdowanie różnic, łączenie pasujących do siebie przedmiotów, kolorowanie zgodnie z kodem;
- lepienie z plasteliny, ciastoliny, masy solnej i innych mas plastycznych;
- malowanie, wycinanie, klejenie;
- ćwiczenia grafomotoryczne - rysowanie po śladzie, szlaczki;
- ćwiczenia w głoskowaniu, wyróżnianiu pierwszej i ostatniej głoski, dzielenia na głoski krótkich wyrazów;
- wykorzystanie sytuacji dnia codziennego do ćwiczeń w dodawaniu, odejmowaniu, porównywaniu, rozdzielaniu po równo;
- zaangażowanie dzieci w pomoc przy gotowaniu, pieczeniu, sprzątaniu.
Nauczycielki grupy "Biedronki".