Informacja dla dzieci i Rodziców

Witajcie! Szanowni rodzice, drogie dzieci. Przesyłamy Wam, pokazywane wierszyki czyli jak rozwijać mowę i sprawność manualną dziecka ( wg aut. M.Koc)   "Kolorowe kurki" ( Dzieci nakładają na palce u jednej ręki pacynkowe kolorowe kurki i poruszają paluszkami mówiąc wierszyk)   Na podwórku były kurki - poruszamy pięcioma paluszkami Piękne kurki różnopiórki Pierwsza była biała - pokazujemy pierwszy paluszek Druga całkiem szara - pokazujemy drugi paluszek Trzecia zaś brązowa - pokazujemy trzeci paluszek Czwarta fioletowa - pokazujemy czwarty paluszek A piąta tęczowa - pokazujemy piąty paluszek     Kurki wciąż gdakały - poruszamy wszystkimi paluszkami ko, ko, ko, ko, ko Piórka układały- poruszamy wszystkimi paluszkami ko, ko,ko, ko,ko Pięknie się stroiły - poruszamy wszystkimi paluszkami ko,ko,ko,ko,ko Uśmiechnięte były - poruszamy wszystkimi paluszkami   Zabawa z rytmem wiersza ,z wykorzystaniem perkusji ciała    Kwaśną minę ma cytryna - dłońmi uderzamy w uda To cytryny nie jest wina - klaszczemy w ręce Trzeba cukru dać cytrynie - dłońmi uderzamy w uda A zły humor szybko minie - klaszczemy w ręce       Zabawa ruchowa "Koncert" do wierszyka, w której dzieci pokazują jego treść, zachowując rytmiczne wypowiadanie, kołyszą się z nogi na nogę     Tam w Afryce na na Saharze- jedna ręka nad oczami i druga ręka nad oczami Lew gra solo na gitarze - naśladowanie gry na gitarze Słoń na trąbie głośno gra - pokazywanie gry na trąbce Hipopotam bębny ma - naśladowanie obiema rękami gry na bębnach A żyrafa podgwizduje - głowę przechlamy w jedną i drugą stronę  Wszyscy pięknie muzykują - dzieci naśladują grę na wybranym instrumencie  Bardzo chętnie koncertują - wykonują ukłon na lewą i prawą stronę Ile zwierząt razem grało ? - wyciągamy jedną rękę przed siebie  Ile zwierząt koncert dało ? - wyciągamy drugą rękę przed siebie     "Miseczki dla paluszków"   Dziecko  układa  przed sobą 5 nakrętek, każdą w innym kolorze. To są miseczki dla paluszków . Dziecko wkłada kolejno każdy palec do miseczki innego koloru . Zabawie może towarzyszyć  rytmiczna muzyka albo polecenie  np. Teraz kciuki do miseczki zielonej , do czerwonej , do żółtej itp.     "Nakrętkowe budowle"   Dziecko układa z nakrętek dowolne wzory i buduje budowle z nakrętek jak najwyższą wieżę, wysoki mur , albo płot albo..... Nakrętkowe klocki nie są łatwym materiałem budowlanym, więc wymagają dużej koncentracji i celowego sterowania paluszkami podczas budowania.          Przyjemnej zabawy!             Zachęcamy do nauki piosenki ,, Maszeruje wiosna" można ją znaleźć na youtube pod linkiem https://youtu.be/yNLqW1kp9Pw               Proponujemy, wykonajcie z rodzicami pracę plastyczną ,,Krokusy" dowolną techniką i prześlijcie zdjęcia na messengera do p. Beaty Sobieraj.          Pozdrawiamy, p. Beata i p. Marylka.

Szybki kontakt

Przedszkole Niepubliczne Raczek


Przy Kaszowniku 7

87-100 Toruń

tel/fax (dyrekcja): (56) 62 312 47

tel (nauczyciele): (56) 66 112 53

przedszkole(at)raczek.too.pl