Zadania opiekuńczo-wychowawcze i dydaktyczne na miesiąc luty 2021 dla grupy „Pszczółki”

Tematyka kompleksowa:

1. „Prąd nie służy do zabawy” 2. „My i nasze emocje”     Zadania:

-poznanie podstawowych zasad bezpieczeństwa dotyczących korzystania z urządzeń elektrycznych oraz zasad zachowania w pobliżu urządzeń elektr.  na dworzu,

-rozpoznawanie przedmiotów działających na prąd,

-rozumienie , dlaczego należy oszczędzać prąd,

-przedstawienie sposobów oszczędzania prądu,

- poznanie wyglądu zasad działania odkurzacza; stosowanie go do sprzątania pod nadzorem N,

-kształtowanie  mowy komunikatywnej ( wymowa, techniki żywego słowa, słownictwo),

- wykonywanie prac plastycznych różnymi technikami: malowanie , wydzieranie, wycinanie,

-poznanie piosenek i śpiewanie ich – „Elektryczny prąd”, „Każdy śmieje się inaczej”,

- oglądanie filmów edukacyjnych o prądzie i  emocjach,

-rozpoznawanie  uniwersalnych wartości moralnych: tolerancja, dobro, przyjaźń,

- kształtowanie umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami; nazywanie emocji,

-wspomaganie czynności umysłowych pozwalających sprawniej klasyfikować (zabawy matematyczne wg met. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej),

-stwarzanie okazji do twórczej działalności plastycznej, muzycznej, teatralnej.     TEKST PIOSENKI "ELEKTRYCZNY PRĄD"   Kto za pstryczkiem w twojej ścianie Tak się trudzi niesłychanie I przez kable gna co tchu Byś zaświecić światło mógł?   Kto za pstryczkiem w twojej ścianie Tak się trudzi niesłychanie I przez kable gna co tchu Byś zaświecić światło mógł?   Cóż to dla was, drogie dzieci Cyk i działa, cyk i świeci Lecz czy ktoś pomyślał skąd Bierze się ten cały prąd?   On ma taką sprytną moc Że jest jasno nawet w noc Szybki, bystry, energiczny Słynny, elektryczny prąd   Z gniazdkiem wtyczka się spotyka Kabel biegnie do włącznika Włącznik pstryka, drucik styka Prąd pojawia się i znika   Kto za pstryczkiem w twojej ścianie Tak się trudzi niesłychanie I przez kable gna co tchu Byś zaświecić światło mógł?   Kto za pstryczkiem w twojej ścianie Tak się trudzi niesłychanie I przez kable gna co tchu Byś zaświecić światło mógł?   Prąd to bardzo zwinny duch Elektronów ciągły ruch Każdy z nich się w kablu skrył Maszeruje z całych sił   Prąd ma moc, w nim siła tkwi I przez kontakt i przez wtyczkę Zwartą gwardią płynie prąd Włączasz pralkę – płynie prąd Lampka, mikser – tam też prąd Kto nie wierzy! Robi błąd!   Kto za pstryczkiem w twojej ścianie Tak się trudzi niesłychanie I przez kable gna co tchu Byś zaświecić światło mógł?   Kto za pstryczkiem w twojej ścianie Tak się trudzi niesłychanie I przez kable gna co tchu Byś zaświecić światło mógł?   Kto za pstryczkiem w twojej ścianie Tak się trudzi niesłychanie I przez kable gna co tchu Byś zaświecić światło mógł?   Chociaż prąd to super sprawa Gołym palcem go nie badaj Bowiem z prądem nie ma żartów Nie pchaj rączek do kontaktu

Szybki kontakt

Przedszkole Niepubliczne Raczek


Przy Kaszowniku 7

87-100 Toruń

tel/fax (dyrekcja): (56) 62 312 47

tel (nauczyciele): (56) 66 112 53

przedszkole(at)raczek.too.pl