Dzieci bardzo szybko się uczą i warto to wykorzystać, aby mogły zdobywać nowe umiejętności bez trudu. Możesz się jednak zastanawiać: jak zachęcić dziecko do nauki? Chcesz przecież, aby się rozwijało, ale nie chcesz, żeby odczuwało przymus. Zwłaszcza w wieku przedszkolnym maluch będzie przyswajał wiedzę, jak gąbka i nauczy się wielu rzeczy przez obserwację. Dlatego świetnym sposobem będzie nauka przez zabawę.

Nauka przez zabawę — czy to działa?

Im lepsza zabawa, tym dłużej dziecko chce się bawić. Jednak przedszkole w Toruniu oferuje nie tylko doskonałą zabawę dla dzieci, ale i naukę w formie zabawy. Twoje dziecko nawet nie zorientuje się, że właśnie uczy się języka obcego, bo będzie się świetnie bawić!

Taka forma nauki jest najlepsza, ponieważ dziecko nie odczuwa żadnej presji, ani przymusu. Ma za to masę zabawy i świetnie spędza czas z kolegami i koleżankami w przedszkolu. Podczas zajęć w takiej formie uczy się bez wysiłku. A kiedy wróci do domu po zajęciach chętnie Ci opowie, jak świetnie się dzisiaj bawiło.

Jakie zajęcia dla dzieci prowadzone są w formie zabaw?

Przedszkole to czas, gdy zabawa dla Twojego dziecka jest priorytetem. A przez zabawę można dzieci uczyć wielu rzeczy. W przedszkolu oferowane są specjalnie przygotowane zajęcia z rytmiki, zajęcia logopedyczne, a nawet z ceramiki. Już te trzy formy zabawy i nauki sprawią, że dziecko będzie się lepiej rozwijać.

Ciekawe są również zajęcia z języków obcych, jak język angielski czy język niemiecki. Maluch pozna alfabet, podstawowe słowa do stworzenia pełnego zdania i gramatykę. A wszystko w przyjemnych okolicznościach zabawy z innymi maluchami. Kiedy pójdzie do szkoły będzie już miał solidne podstawy językowe!

Zabawy, które uczą

Dziecko może się uczyć na wiele sposobów. Nauka w przedszkolu to przede wszystkim dobra zabawa dla dziecka, z której wyniesie nowe wiadomości. Dla maluchów świetną zabawą są zajęcia teatralne i muzyczne. Także podczas zajęć ruchowych, jak np. gra w piłkę, mogą poprawić swoją koordynację ruchową. Możesz wybrać też zajęcia z tańca albo pływanie, jeśli Twoje dziecko woli w ten sposób spędzać czas.

A co z wycieczkami? Wycieczki krajoznawcze czy dłuższe spacery są w przedszkolu organizowane regularnie. Podczas nich dzieci mogą zapoznać się z otaczającą je naturą, poznać nazwy drzew czy zwierzątek i cieszyć się miło spędzonym dniem.

Dodaj komentarz