Zajęcia językowe z języka angielskiego i języka niemieckiego dla dzieci

Przedszkole Raczek w Toruniu oferuje swoim podopiecznym możliwość udziału w dodatkowych zajęciach językowych z języka angielskiego i języka niemieckiego. Zajęcia te są prowadzone w formie zabawy, co sprawia, że dzieci chętnie biorą w nich udział i szybko przyswajają nowe wiadomości.

Czy warto uczyć dzieci w przedszkolu języków obcych?

Zdecydowanie tak! Nauka języków obcych w przedszkolu niesie ze sobą wiele korzyści dla dzieci, zarówno w sferze językowej, jak i poznawczej. Oto kilka najważniejszych argumentów przemawiających za wprowadzaniem języka obcego do edukacji przedszkolnej:

1. Naturalna predyspozycja do nauki języków:

Małe dzieci posiadają ogromną zdolność do przyswajania nowych języków. Ich mózgi są plastyczne i chłonne, co pozwala im uczyć się języka obcego w sposób naturalny i intuicyjny. Nie obawiają się błędów i chętnie eksperymentują z językiem, co jest kluczowe dla efektywnej nauki.

2. Korzyści językowe:

Wczesna nauka języka obcego pozwala dzieciom na:

 • Szybsze i łatwiejsze przyswajanie języka: Im wcześniej dziecko zacznie się uczyć języka obcego, tym łatwiej będzie mu opanować jego gramatykę, słownictwo i wymowę.
 • Naturalną akcent: Dzieci uczące się języka obcego w młodym wieku zyskują naturalny akcent, który jest trudny do osiągnięcia w późniejszym okresie życia.
 • Pewność siebie w posługiwaniu się językiem obcym: Dzieci, które od małego oswajają się z językiem obcym, są bardziej pewne siebie w jego używaniu i nie boją się mówić.
 • Lepsze przygotowanie do nauki języków obcych w szkole: Wczesna nauka języka obcego ułatwia dzieciom naukę języków obcych w szkole podstawowej i na wyższych szczeblach edukacji.

3. Korzyści poznawcze:

Nauka języka obcego w przedszkolu stymuluje rozwój mózgu dziecka, co ma pozytywny wpływ na:

 • Pamięć: Nauka języka obcego wymaga zapamiętywania słów, zwrotów i reguł gramatycznych, co ćwiczy pamięć dziecka.
 • Koncentrację: Podczas zajęć języka obcego dzieci muszą skupić uwagę na mówcy i wykonywanych zadaniach, co rozwija ich koncentrację.
 • Umiejętności myślenia krytycznego: Nauka języka obcego wymaga od dzieci analizowania języka, rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji, co rozwija ich umiejętności myślenia krytycznego.
 • Kreatywność: Nauka języka obcego pozwala dzieciom na wyrażanie siebie w nowy sposób, co rozwija ich kreatywność.

4. Otwartość na świat i inne kultury:

Nauka języka obcego wiąże się z poznawaniem innych kultur i zwyczajów. To uczy dzieci tolerancji, szacunku dla innych i otwartości na świat.

5. Lepsze perspektywy na przyszłość:

W dzisiejszym globalnym świecie znajomość języków obcych jest niezwykle cenna. Dzieci, które uczą się języków obcych w przedszkolu, mają lepsze perspektywy na przyszłość i łatwiej odnajdą się na rynku pracy.

Oczywiście, należy pamiętać o tym, aby nauka języka obcego w przedszkolu odbywała się w sposób dostosowany do wieku i możliwości dzieci. Zajęcia powinny być prowadzone w formie zabawy, z wykorzystaniem różnorodnych metod i materiałów dydaktycznych. Ważne jest również, aby dzieci miały dużo okazji do mówienia po angielsku i używania języka w praktyce.

Podsumowując, nauka języków obcych w przedszkolu to cenna inwestycja w przyszłość dziecka. Przynosi ona wiele korzyści zarówno w sferze językowej, jak i poznawczej, a także otwiera drzwi do nowego świata i kultur.

Przedszkole dla dzieci z językiem angielskim

Nauka języka angielskiego w przedszkolu to doskonały sposób na to, aby dzieci już od najmłodszych lat oswajały się z językiem obcym i rozwijały swoje kompetencje językowe. Istnieje wiele różnych metod nauczania języka angielskiego dla dzieci, a wybór tej najlepszej zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji danego dziecka.

Oto kilka korzyści płynących z nauki języka angielskiego w przedszkolu:

 • Dzieci uczą się języka angielskiego w sposób naturalny i przyjemny.
 • Rozpoznają i rozumieją proste zwroty i wyrażenia w języku obcym.
 • Potrafią komunikować się w prostych sytuacjach.
 • Są zmotywowane do dalszej nauki języków obcych.
 • Nauka języka angielskiego może poprawić pamięć i koncentrację u dzieci.
 • Może również zwiększyć ich pewność siebie i poczucie własnej wartości.

Nauka języka niemieckiego w Przedszkolu Raczek w Toruniu

Przedszkole Raczek w Toruniu z przyjemnością informuje, że oferuje swoim podopiecznym możliwość nauki języka niemieckiego! Zajęcia odbywają się w formie zabawy, co sprawia, że dzieci chętnie biorą w nich udział i szybko przyswajają nowe wiadomości.

Cele zajęć:

 • Nauka podstaw języka niemieckiego w formie zabawowej
 • Rozwijanie umiejętności komunikacyjnych w języku niemieckim
 • Poszerzanie słownictwa i gramatyki
 • Przygotowanie dzieci do nauki języka niemieckiego w szkole

Przedszkole Raczek stawia na wszechstronny rozwój swoich podopiecznych. Nauka języka niemieckiego to doskonała okazja, aby dzieci już od najmłodszych lat oswajały się z językiem obcym i rozwijały swoje kompetencje językowe.

Zapraszamy do zapisów!